top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Smartfon pilotem do telewizora?

Dziś prawie wszyscy mają smartfony, a większość z nas ma też w domu Smart TV. Połączenie obu tych technologii jest bardzo pomocne i nietrudne. Czy wiecie, że na dużym ekranie telewizora możemy nie tylko przeglądać zawartość naszego smartfona, ale też sprawić, że telefon będzie wygodnym pilotem do TV?Telewizory Smart TV są bardzo nowoczesne i stały się bardzo popularne. Można na nich oczywiście oglądać telewizję satelitarną, ale także internetową, jak Player, Ipla itp., różnego rodzaju wypożyczalnie internetowe, jak Netflix czy HBO Go itp., przeglądać internet, łatwo korzystać z najróżniejszych aplikacji, takich jak YouTube, aplikacji muzycznych popularnych platform streamingowych, radia, gier, aplikacji z informacjami, pogodą i mnóstwem innych.

Czego chcieć więcej? Połączenia z naszym smartfonem ;)


Po kablu HDMI


Jest kilka możliwości. Możemy oczywiście połączyć oba urządzenia za pomocą kabla HDMI. Jest to na razie najlepsza jakościowo opcja i chyba najprostsza z możliwości. Kabel HDMI wraz z przejściówką MHL Micro-USB – HDMI bądź USB-C – HDMI (zgodnie z posiadanym złączem w smartfonie) zapewni stabilny przesył danych bez zbędnych zakłóceń wynikających ze słabej jakości połączenia internetowego.


Skorzystanie z połączenia po kablu z pewnością będzie pomocne dla graczy, którzy chcą korzystać z dużego ekranu bez kłopotów z łączem.


Po WiFi


Wygodne podłączenie telefonu (lub jakiegokolwiek innego urządzenia mobilnego) do telewizora w technologii Smart nastąpi rzecz jasna dzięki WiFi. Nie możemy niestety zrobić tego poprzez Bluetooth.


Aby sprawnie połączyć się z telewizorem możemy skorzystać z aplikacji, które pomogą łatwo i szybko skonfigurować połączenie obu urządzeń. Taki wirtualny kabel to WiFi-Direct, w którym najczęściej wykorzystuje się aplikację o nazwie Miracast (do pobrania w sklepie). Pozwala ona zarówno na dzielenie zawartości smartfona z telewizorem, jak i powielanie ekranu.


Aby Smart TV spełniał swoja rolę, jako smart, a także aby mógł połączyć się z naszym smartfonem, trzeba oczywiście najpierw połączyć go z siecią zdalnie – wpisując w ustawieniach niezbędne dane dostępowe lub podłączyć internet bezpośrednio za pomocą kabla sieciowego.


W najnowszych urządzeniach znajdziemy aplikacje, jak np. Smart View, Screen Mirroring czy Smart Share. Pozwolą one bez problemu i płynnie udostępnić ekran smartfona.


Warto zwrócić tu uwagę, że prędkość połączenia bezprzewodowego jest uzależniona od sygnału internetowego.


Szczegóły na temat tego, jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI znajdziemy w instrukcji obsługi danego urządzenia.


Co w sytuacji, gdy mamy nowoczesnego smartfona, ale TV bez WiFi?


Jeśli mamy starszy telewizor bez modułu WiFi, w sparowaniu ze smartfonem możemy łatwo zastosować specjalną przystawkę do telewizora np. Google Chromecast z wbudowanym modułem WiFi - podłączona do portu HDMI, zapewnia funkcję Smart TV z możliwością strumieniowania obrazu.


Zrobić pilota ze smartfona


Nasz ulubiony telefon, jeśli tylko chcemy, może dziś posłużyć nam jako wygodny pilot do Smart TV ;) Sporą zaletą jest dostępność funkcji, takich jak zdalne sterowanie kursorem na ekranie czy wpisywanie tekstu bezpośrednio na smartfonie. Sterowanie odbywa się dzięki WiFi, dlatego nasz smartfon nie musi mieć portu podczerwieni.


Wystarczy zainstalować aplikację, np. Uniwersalny pilot - ZaraDesigns, Uniwersalny pilot tv - Computer Geek czy Pilot zdalnego sterowania – Tools4TV, albo Smart TV Remote dedykowanej dla Samsunga, Video & TV SideView : Remote dla Sony lub LG TV Remote dla LG. Po zainstalowaniu na telefonie wybranej aplikacji wystarczy podłączyć oba urządzenia do tej samej sieci WiFi. Po skonfigurowaniu urządzeń mamy to! I już ;)

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Bình luận


Bình luận đã bị tắt.
bottom of page