top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Tryb awaryjny w telefonie

Tryb awaryjny w Androidzie – safe mode - to tryb diagnostyczny, pracujący bez aplikacji zewnętrznych, a obsługujący podstawowe czynności smartfona, komputera czy innego tego typu urządzenia. Może pomóc w usuwaniu zawieszonych procesów, które mogą prowadzić do nieprawidłowego działania systemu operacyjnego.


Stosuje się go często, gdy chcemy rozwiązać problemy spowodowane infekcją systemu szkodliwym oprogramowaniem. W trybie awaryjnym ładuje się sam system Android (lub iOS), dzięki czemu łatwiej możemy znaleźć powód nieprawidłowego zachowania telefonu.


Czasem mamy potrzebę przywrócenia ustawień fabrycznych w telefonie. W systemie Android możemy to zrobić wchodząc właśnie w tryb awaryjny. Z trybu awaryjnego skorzystamy także, aby naprawić błędy oprogramowania. Tryb awaryjny pomoże również w wykryciu błędów spowodowanych przez np. szkodliwą aplikację.

Jak włączyć i wyłączyć tryb awaryjny?


Najprostsze będzie naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania, a następnie dotknięcie przycisku Wyłącz i przytrzymanie go do momentu pojawienia się komunikatu Uruchom w trybie awaryjnym. Zatwierdzenie OK uruchomi telefon w trybie awaryjnym.


Aby wyłączyć tryb awaryjny w telefonie wystarczy uruchomić ponownie smartfon. Jeśli telefon pozostaje w trybie awaryjnym upewnijmy się, że usunęliśmy wszystkie problemy. W tej sytuacji możemy wyjść z trybu awaryjnego wyłączając telefon i ponownie go uruchamiając przez przytrzymanie jednocześnie klawiszy zmniejszania i zwiększania głośności. Gdy telefon zacznie się uruchamiać, należy puścić klawisze. Gdy telefon nadal pozostaje w trybie awaryjnym, sprawdźmy aplikacje. Wchodząc w Ustawienia – Menadżer aplikacji należy odinstalować ostatnio zainstalowane aplikacje i uruchomić telefon, aby wyjść z trybu awaryjnego.

A my jak zwykle polecamy najlepsze i najwyższej jakości akcesoria GSM do smartfonów w doskonałych cenach hurtowych. Zaglądajcie po nowości i promocje na hurtowniagsm.com, zapraszamy!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page