top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Technologia NFC – co to jest?

NFC - Near Field Communication to bezprzewodowy standard komunikacji, działający wspólnie z Bluetooth. NFC to technologia zbliżeniowa – działa maksymalnie na odległość 20 cm., a posiada wiele funkcji, które usprawniają działanie naszych smartfonów.


Przy pomocy NFC sprawnie sparujemy urządzenia, aby połączyły się przez Bluetooth, dzięki czemu wówczas możemy przesyłać dane. NFC działa szybciej i sprawniej – to alternatywa dla standardowego łączenia po Bluetooth – działa podobnie poprzez wyszukanie na liście i sparowanie za pomocą kodu dwóch urządzeń – czas łączenia to maksymalnie minuta.


Dużo łatwiej jest, gdy oba urządzenia posiadają już nową technologię NFC. Wystarczy zbliżyć jedno urządzenie do drugiego i parowanie tych urządzeń trwa zaledwie około 10 sekund.

Jeśli nasz router pracuje w technologii NFC, bardzo łatwo możemy połączyć się naszym smartfonem z WiFi.


Technologia NFC umożliwia również sprawne płatności zbliżeniowe telefonem. Każda bankowa aplikacja ma wbudowaną technologię NFC, dzięki czemu możemy w sklepach dokonywać płatności telefonem bez wpisywania kodu pin.

Aby dokonać płatności systemem NFC musimy odblokować nasz telefon, dlatego, jak długo nasz telefon jest za-hasłowany, nie musimy obawiać się o utratę pieniędzy i oszustów. Teoretycznie to karty płatnicze są narażone na większą liczbę oszustw, dlatego być może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem na zakupach, tym bardziej, że ostatnio większość telefonów z czytnikiem linii papilarnych wymaga dodatkowego potwierdzenia odblokowania odciskiem palca albo zatwierdzenia pinem, którym odblokowujemy nasz telefon.


NFC jest pomocne także w odczytywaniu informacji z bilbordów czy plakatów. Wystarczy zbliżyć smartfona do plakatu, a zobaczymy więcej szczegółów na temat reklamowanego produktu czy usługi - stronę internetową, szerszy opis czy otworzymy dedykowaną aplikację.


Co jeszcze oferuje nowoczesna technologia NFC? Na przykład możliwość zdalnego otwierania zamków w drzwiach domu czy w samochodach.

Jeśli nasz telefon komórkowy posiada funkcję NFC (aby to sprawdzić wyszukajmy nasz telefon w sieci lub sprawdźmy czy widnieje na obudowie logo NFC). Jeśli smartfon posiada funkcję NFC wystarczy wysunąć pasek funkcji u góry ekranu i kliknąć w logo. Należy pamiętać, że NFC działa w połączeniu z Bluetooth, dlatego, aby mogło to zadziałać musimy mieć włączoną w telefonie opcję Bluetooth.

Świat telefonii komórkowej staje się coraz bardziej nowoczesny. Technologia NFC jest coraz bardziej popularna w nowych smartfonach i każdorazowo jest ulepszana przez producentów GSM.

A my jak zwykle polecamy najlepsze, najwyższej jakości akcesoria GSM do Waszych smartfonów w doskonałych cenach. Zaglądajcie po nowości i promocje na hurtowniagsm.com, zapraszamy!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page