top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Czym jest BIXBY VOICE i jak go włączyć w telefonie?

Może nie wszyscy korzystają, ale z pewnością słyszeli o asystentach jak Alexa, Siri czy asystent Google. Bixby to ich odpowiednik dla Samsunga.


Ten autorski asystent głosowy Samsunga powstał w 2017 roku i jest sukcesywnie ulepszany i uaktualniany. Można go aktywować przy pomocy specjalnego przycisku, który znajduje się w bocznej części nowych smartfonów. Po przesunięciu ekranu w bok pojawia się interfejs wirtualnego pomocnika, dzięki, któremu na przykład możemy wprowadzać tekst głosowo.

Od premiery Samsunga Galaxy S10 można też w ustawieniach, po wybraniu zakładki przycisk Bixby wybrać sposoby interakcji z nim i dzięki temu wywołać asystenta jednym naciśnięciem, podwójnym przyciśnięciem lub nieco dłuższym przytrzymaniem. Można tu również przypisać wybraną aplikację do otwarcia, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania wyłącznie z aplikacji Bixby.


Ale posiadacze smartfonów Samsunga nie są skazani jedynie na Bixby. Mogą zdecydować się na przykład na asystenta Google, który dedykowany jest dla Androidów. Ci, którzy wolą obsługę w języku polskim nawet powinni z tego skorzystać, bo Bixby na tą chwilę niestety nie jest dostępny w języku polskim.

Asystent głosowy Bixby ma dwa warianty - Bixby Home gdzie smartfon uczy się naszych interakcji i dopasowuje treści do naszych potrzeb oraz Bixby Vision, który jest zintegrowany z aparatem fotograficznym, galerią i aplikacjami. Dzięki temu otrzymamy odpowiedzi do obrazów, które widzimy na ekranie telefonu. Bixby ,,zobaczy'' kody QR, punkty orientacyjne, ale także nasze zakupy.


Korzystanie z Bixby Voice wymaga zalogowania się do konta Samsung account, a pierwsze uruchomienie wymaga przejścia przez kilka prostych kroków.


Z pewnością taki asystent głosowy ułatwi nam życie. Możemy poprosić go o wyszukanie różnych informacji lub o napisanie i wysłanie wiadomości, albo wyszukanie konkretnego utworu muzycznego czy programu. Bixby na pewno przewyższa konkurencję szybkością i łatwością uruchomienia.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page