top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Zasięg komórkowy ma znaczenie

Dobry zasięg komórkowy ma dla nas ogromne znaczenie. Z pewnością frustrujące jest, gdy wyruszamy w podróż i gubimy zasięg lub tracimy go w miejscu postoju. Góry, miejsca oddalone od dużych miast, transport mobilny – samochód, pociąg itp. to miejsca i sytuacje, w których możemy odczuć brak dostępu do Internetu lub brak możliwości wykonania połączenia telefonicznego.


W momencie decydowania się na zakup abonamentu na telefon, istotna jest dla nas informacja o jakości zasięgu wybranego operatora.

Obecnie największymi dostawcami telefonii komórkowej są operatorzy Orange, Play, Plus i T-Mobile.


Przed podróżą, wykupieniem noclegu w podróży, przed decyzją o budowie nowego domu oddalonego od miasta, warto wykonać test zasięgu Internetu i sprawdzić mapę zasięgu sieci komórkowych w Polsce.


Mapy dostępne są na stronach operatorów. Po wpisaniu konkretnego adresu czy miejscowości interaktywna mapa pozwoli nam ustalić zasięg telefonii komórkowej.


Możemy też skorzystać z tzw. filtrów oferowanych na mapach niektórych operatorów, które pomogą ustalić, który operator ma największy zasięg w danej chwili i czy będziemy mieć dobry dostęp do sieci. Możemy zobaczyć np. zasięg sieci LTE, 2G, 3G i 5G również wewnątrz budynków.


Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z aplikacji mobilnej, jak np. RFBenchmark, która służy do sprawdzania jakości i prędkości sieci naszych operatorów.


Z roku na rok każdy z operatorów walczy o lepszą infrastrukturę i stawia nowe stacje bazowe. Wprowadzenie technologii 5G zagęszczono rozłożenie stacji bazowych odpowiedzialnych za jakość połączeń, zdecydowanie usprawniono i polepszono jakość zasięgu. Dzięki takiemu rozwojowi w Polsce możemy cieszyć się co raz lepszym zasięgiem Internetu mobilnego.


Istotna w dobrym odbieraniu zasięgu jest również częstotliwość, z jakiej korzystamy. Im niższa, tym lepszy zasięg sieci komórkowej.


Jakość połączeń i zasięg operatorów komórkowych zależy również od topografii terenu i warunków atmosferycznych. W górach i na nizinach możemy mieć kłopot z dobrym odbiorem sieci, a wyładowania atmosferyczne podczas burz mogą wpływać na zakłócenia zasięgu.


Jeżeli chcecie zadbać o swoje smartfony zajrzyjcie do naszej hurtowniagsm.com po akcesoria GSM do telefonów. Mamy doskonałe ceny i super wybór etui, pokrowców, głośników, słuchawek, ładowarek, uchwytów, folii i szkieł ochronnych, transmitterów, power banków i wielu innych. Zapraszamy!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page