top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Smombie i czy warto mieć smartfona?

Czy wiecie, że w zeszłym roku odnotowano 3,6 miliarda aktywnych smartfonów? Tylu właśnie użytkowników korzysta z naszej ulubionej dziś technologii.


Smartfony bardzo ułatwiają nam życie. Nie wyobrażamy sobie poranku bez alarmu, sprawdzenia godziny, pogody, terminarza, poczty. Przy porannej kawie najczęściej zaglądamy do wydarzeń, informacji, albo social mediów. Chyba niewielu z nas czyta dziś papierową gazetę...Smartfon, jak wiemy, jest telefonem komórkowym, z którego możemy dzwonić, odbierać rozmowy telefoniczne, wysyłać i przyjmować wiadomości SMS i MMS. Urządzenie to jest tak wszechstronne, że jest również aparatem fotograficznym i kamerą, jest narzędziem do sterowania innymi urządzeniami, mini komputerem, dzięki któremu nie tylko przeglądamy Internet, ale także piszemy pisma, gramy, odbieramy przesyłki.


Smartfon przypomni nam o spotkaniu, ważnych datach, o częstym piciu wody, o ćwiczeniach i wielu, naprawdę wielu innych ważnych sprawach. Będzie naszym przewodnikiem, książką kucharską, radiem.


Możemy nim w kilka chwil zrobić zakupy, kupić bilety na samolot czy do teatru lub kina, albo wymienić walutę.


Dzięki niekończącym się aplikacjom będzie naszą nawigacją, posłuży nam do połączenia się z naszym bankiem, aby dokonać opłaty za prąd czy gaz.


Naszym telefonem możemy dziś płacić w sklepach stacjonarnych, zupełnie tak, jak kartą dotykową. Możliwości wykorzystania smartfona jest tak wiele, że nie sposób ich opisać.


Newzoo, najbardziej zaufane i cytowane źródło informacji o rynku gier i analiz opublikowało niedawno badania, w których potwierdzono, że w ciągu zaledwie 12 miesięcy przybyło aż 270 milionów użytkowanych smartfonów na świecie.


Nie możemy dziś żyć bez smartfona. Jest jak nasze rodzeństwo, bo śpi obok nas i czuwa, a jeśli tylko chcemy, to i z nami porozmawia, i się pobawi ;)


Ciekawostką jest fakt, że ponoć obecnie na świecie więcej ludzi ma telefony komórkowe niż toalety, w Afryce natomiast więcej osób ma dostęp do telefonii komórkowej niż do wody czy prądu.


I teraz zobaczmy czym jest Smombie. To uzależnienie od smartfona. Jest to całkiem nowe pojęcie i z angielskiego oznacza skrót smartphone zombie. Terminem Smombie określamy ludzi, którzy tak bardzo zatracili się w swoich smartfonach, że np. idąc ulicą nie zwracają uwagi na to co dzieje się wokół nich, idą bardzo powoli i skupieni są wyłącznie na ekranach smartfonów. Jest to bardzo niebezpieczne. W Chinach, aby zapobiec wypadkom, wprowadzono specjalne pasy dla użytkowników smartfonów.


Chyba czas najwyższy zastanowić się czy posiadanie smartfona to dobry pomysł i czy można normalnie funkcjonować bez smartfona?


Dzięki telefonom żyjemy szybko i nowocześnie. Z pewnością smartfony ułatwiają nam życie. Bez nich pewnie byłoby trudno, szczególnie młodym ludziom, którzy wychowali się wraz ze smartfonami ;)


Z pewnością mądre korzystanie ze smartfonów nie wyrządzi nam krzywdy, a przecież one są i już zawsze będą wśród nas. Korzystajmy więc z nich mądrze. Postarajmy się nie przywiązywać do nich bezgranicznie. A od czasu do czasu warto wyjść z domu bez smartfona i najlepiej pójść na spacer do lasu. Tam dźwięki natury z pewnością nas wyciszą i uspokoją. Czasem dobrze jest się wyłączyć, choć na chwilę ;)


A następnym razem opowiemy Wam o innych ciekawostkach i terminach, takich jak Nomofobia czy Phubbing.

83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page