top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Gdy telefon się przegrzewa – co robić?

Zaktualizowano: 23 sty 2021

Nasze telefony GSM mogą mieć gorączkę ;) Czyli czasem się przegrzewają. Dlaczego? Są to urządzenia elektroniczne, a elektronika podczas utraty energii nagrzewa dany sprzęt. Dziś podpowiemy Wam co zrobić, aby telefon komórkowy nie przegrzewał się i pracował w trybie normalnym.Istnieje kilka powodów nagrzewania się naszych smartfonów. Telefon komórkowy nagrzewa się z powodu nadmiernego obciążenia, na przykład – przetwarzania filmów video czy pracy na dużych, wymagających programach i aplikacjach.

Ale może też być to efekt zwarcia na płycie głównej lub uszkodzenia układów scalonych, albo dostania się cieczy do wnętrza urządzenia (nawet jeśli telefon jest wodoodporny istnieje ryzyko zakłóceń po dostaniu się wody do środka). Nawet popsuty czujnik zbliżeniowy lub kamerka mogą być przyczyną przegrzewania się smartfona.

Wielu z nas może pomyśleć, że przyczyną może być wadliwa bateria, ale to nieprawda, bo zużyte ogniwo nie ma prawa się nadmiernie przegrzewać.

Poprawnie działający telefon nie powinien grzać się w momencie odłożenia go w tryb czuwania. Może natomiast odrobinę się nagrzać podczas długiej rozmowy telefonicznej, podczas uruchamiania go czy podczas ładowania indukcyjnego – ale tylko na początku. W każdym z tych przypadków podwyższona temperatura powinna szybko wrócić do normy.


Co możemy zrobić, żeby uspokoić nasz smartfon i ,,zbić'' jego temperaturę?

Pierwszym działaniem powinno być włączenie trybu samolotowego w telefonie. Dzięki takiemu zabiegowi wyłączymy wszystkie aplikacje i prace telefonu w tle, a to z kolei pomoże uspokoić pracę telefonu i jego temperaturę.


Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie czy i jakie aplikacje działają w tle i wyłączenie ich. Przykładem takiej aplikacji może być nawigacja, o której działaniu w tle możemy nie wiedzieć, a która obciąża procesor i niepotrzebnie zużywa energię. W takim wypadku należy ją wyłączyć.


Aby sprawdzić które aplikacje w naszym smartfonie zużywają dużo energii należy w telefonach iOS wejść w Ustawienia, a następnie w Baterię. Jeśli niektóre z nich pobierają zbyt dużo energii, należy je wyłączyć lub nawet odinstalować.


Jeśli nasz smartfon nadal się przegrzewa, ostatecznym krokiem będzie wizyta w serwisie telefonów komórkowych. Tam każdy telefon, takich producentów jak Samsung, Xiaomi, Huawei, Redmi, LG, Motorola, Nokia, Apple, Oppo, Alcatel, Sony, HTC, Realme, Vivo, ZTE, Lenovo, Honor, Asus, Sony Ericsson, myPhone, OnePlus, Cubot, POCO, Philips, Google, Meizu, Doogee, BlackBerry, Siemens, TCL znajdzie pomoc i dzięki specjalistycznym urządzeniom diagnostycznym fachowcy sprawdzą przyczynę problemów.


Pamiętajmy o zrobieniu kopii zapasowej wszelkich danych z naszego smartfona przed wizytą w serwisie.


Wszystkich posiadaczy smartfonów zapraszamy do naszej hurtowniagsm.com po akcesoria do telefonów GSM - ładowarki, kable USB i inne, power banki, słuchawki douszne i nauszne, akcesoria Bluetooth, ogromny wybór pokrowców i etui, szkła ochronne, hybrydowe, hartowane, folie ochronne do ekranów telefonów GSM, baterie, transmitery FM, ładowarki samochodowe, rozdzielacze, maty antypoślizgowe, uchwyty samochodowe, rowerowe, nośniki pamięci - oferujemy ogromny wybór w atrakcyjnych cenach ;) Zobaczcie sami bogatę ofertę akcesoriów GSM w naszym sklepie - hurtowni GSM - www.hurtowniagsm.com . Zapraszamy!

110 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page