top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Gdy Facebook nas szpieguje

Facebook nas szpieguje – co robić?


Media społecznościowe dostępne są teraz wszędzie, na naszych telefonach komórkowych, w laptopach i komputerach. Aplikacje te instalujemy na naszych smartfonach i najczęściej nie zwracamy uwagi na wymagania i zgody, jakie stawiają przed nami powyższe aplikacje, aby poprawnie z nich korzystać.Każda aktywność w Internecie z kolei odkłada się w historii i pozostawia po sobie ślad. Różne strony internetowe i portale starają się zebrać jak najwięcej informacji na nasz temat. Służy to głównie celom marketingowym, aby wyświetlać dobrane specjalnie dla nas reklamy. A Facebook ma dostęp zarówno do naszej aktywności na jego tablicy, ale także widzi odwiedzane przez nas strony www i naszą aktywność w necie.


Ale możemy zapobiec szpiegowaniu Facebooka. Od jakiegoś czasu mamy większe możliwości sprawdzania prywatności i więcej opcji do zaznaczenia według naszych preferencji. Dzięki temu możemy przeglądać i usuwać nasze dane, a nawet całkowicie zatrzymać zapisywanie naszej aktywności poza Facebookiem.


Aby zatrzymać szpiegowanie takich mediów społecznościowych, jak Facebook, należy wejść w Ustawienia – Twoje informacje na Facebooku i kolejno Aktywność poza Facebookiem. Po wpisaniu hasła uzyskamy dostęp do listy wszystkich stron, które dostarczyły Facebookowi informacji o naszych ruchach. U góry możemy sprawdzić w jaki sposób FB uzyskał te aktywności.

W opcji Zarządzaj przyszłą aktywnością mamy wgląd w naszą historię aktywności, możemy ją usunąć, a także mamy możliwość decydowania o tym, jak nasza aktywność w Internecie jest wykorzystywana.

Aby wyłączyć otrzymywanie tematycznych reklam i zablokować szpiegowanie wystarczy kliknąć Wyłącz przyszłą aktywność.

Pamiętajmy, aby zadbać o nasze ustawienia prywatności, pilnujmy naszych danych osobowych i uważajmy na jakie zapisy wyrażamy zgody podczas instalowania aplikacji na telefonach.


I nie zapominajcie, że w naszej hurtowniagsm.com znajdziecie super akcesoria do telefonów komórkowych. Świat GSM stoi przed Wami otworem, a u nas znajdziecie najróżniejsze etui ochronne i pokrowce do praktycznie każdego rodzaju telefonu w doskonałych cenach, duży wybór słuchawek, ładowarki, power banki, transmitery, uchwyty samochodowe i rowerowe do telefonów, szkła i folie ochronne i wiele innych gadżetów do smartfonów. Zapraszamy!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page