top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

21 wiek - lata 2000 i legenda słynąca z niezniszczalności

Zanim pojawiły się pierwsze ,,cegły'', ciekawostką może być pierwszy prototyp telefonu komórkowego szwedzkiej firmy Ericsson z 1956. Telefon ważył – uwaga - 40 kilogramów i kształtem przypominał walizkę.Gdyby się głębiej zastanowić nad historią telefonów mobilnych, tak naprawdę ich historia sięga nawet lat 40 i 50 ubiegłego wieku. A to za sprawą pierwszych mobilnych telefonów radiowych wraz z siecią Motorola dla klientów prywatnych w samochodach osobowych, stworzonych w Stanach Zjednoczonych. Ten prototyp można zaliczyć do próby pierwszej telefonii komórkowej.


Dziś wracamy do historii telefonów komórkowych. Przedstawiamy kolejne popularne telefony komórkowe począwszy od przełomu wieków, czyli od pierwszej dekady lat dwutysięcznych.


Nokia 3310(2000)- rozpoczęła nową erę telefonów komórkowych. Dlaczego? Dzięki dobrze znanej grze Wężyk :D, konfigurowalnymi dzwonkami i cichym trybie wibrującym. Przeszła do historii, jako telefon lekki, mały (!), z baterią o długiej wytrzymałości, prawie niezniszczalny.


To jeden z najbardziej znanych modeli Nokii, którego sprzedano na świecie w liczbie aż 126 milionów egzemplarzy! Hitem były wymienne obudowy dostępne w różnych kolorach.


Motorola Razr V3 (2004)- to ówczesna nowość – telefon smukły, lekki, w aluminiowej obudowie z klapką. Miał dwa wyświetlacze - na klapce do podglądu i duży, pojawiający się po otwarciu klapki i podświetlaną klawiaturę. Wyposażony w łącza Bluetooth i mini USB, obsługę protokołu WAP 2.0 oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 640 x 480 pikseli.


Pamięć telefonu pozwalała na przechowanie 6,8 MB danych i nawet tysiąca wpisów w liście kontaktów. Telefon potrafił też wysyłać SMS-y i MMS-y, a nawet e-maile. No i obsługiwał pliki mp3.


Palm Treo 700w (2005)- był pierwszym palmtopem firmy Palm, który zrezygnował tu z autorskiego systemu Palm OS na rzecz Windows Mobile, który stanowił alternatywę dla użytkowników, chcących korzystać z oprogramowania Microsoft - także mobilnie.


Przypomnijmy, że palmtop to mały komputer kieszonkowy, mniejszy od laptopa, który mieści się w kieszeni. Palm Treo 700w to już produkt klasy smartphone.


Apple iPhone (2007)– to rewolucyjny smartfon z 3,5-calowym ekranem dotykowym, przedstawiony przez Steve'a Jobsa w 2007 roku. Oparty na systemie operacyjnym iPhone OS, mający pełnić jednocześnie funkcję telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Nowy iPhone może pochwalić się także wbudowaną przeglądarką internetową Safari Mobile


Apple iPhone stał się symbolem pierwszych smartfonów, ale to nie on był pierwszym smartfonem.


Smartfonom i historii ich powstawania poświęcimy osobny wpis, zaglądajcie do nas koniecznie ;)

270 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page