top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Z ładowarką, a może bez?

Czy to prawda, że Apple i Samsung wycofują się ze sprzedaży nowych ładowarek wraz z nowymi modelami smartfonów na 2021 rok? Jeśli tak, czy podoba nam się taki ruch? Obie firmy zapowiedziały taką rewolucję i raczej nie będziemy mieć na to wpływu.Doniesienia nie są jeszcze w 100 procentach pewne, niemniej z pewnością będą i tacy, którym ten pomysł się nie spodoba. Większość z nas przyzwyczaiła się do nowej ładowarki w pudełku z nowym smartfonem, szczególnie, że najczęściej przy okazji nowego modelu pojawiała się też nowiutka ładowarka o lepszych parametrach ładowania.


Ale istnieje sensowne wytłumaczenie, a właściwie kilka, dlaczego producenci telefonów decydują się na taką zmianę. Czy jesteśmy w stanie pogodzić się z takimi zmianami?


Po pierwsze: Save the World


Producenci chcieliby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska zbędną elektroniką. Często nasza dotychczasowa ładowarka jest sprawna i pasuje do nowego modelu, ale wraz z tym nowym telefonem otrzymujemy kolejną, nową. Równie często zdarza się, że wyrzucamy starą ładowarkę. Przy ponad 3 miliardach ludzi na ziemi, którzy według badań We Are Social oraz Hoosuite posiadają smartfony, góra elektronicznych śmieci robi się spora.


Po drugie: spora podaż ładowarek


Każdy i w każdej chwili może dokupić nową ładowarkę w razie potrzeby. Rynek oferuje tak duży wybór fajnych ładowarek, często z dodatkowymi udogodnieniami, że warto tego spróbować. I jeśli zajrzycie do naszego sklepu na hurtowniagsm.com, przekonacie się, że ceny są naprawdę przystępne.


Po trzecie – będzie taniej


Jeśli kupimy smartfon bez ładowarki, będzie on tańszy niż w opcji z ładowarką. Tak twierdzą producenci, ale czy zauważymy różnicę w cenie? Tak naprawdę, przekonamy się o tym, jak ta rewolucja pojawi się w praktyce.


Po czwarte – hmmm - producent zaoszczędzi


Producent zaoszczędzi i to jest fakt. Z pewnością producentom spodoba się nowy trend na niedołączanie ładowarek do nowych modeli smartfonów i chętnie skorzystają z takiej opcji. Bo dlaczego nie skorzystać ;)


Z pewnością Klienci, którzy dość często zmieniają swoje telefony, sprzedając na rynku wtórnym te starsze wraz z ładowarką w komplecie, nie będą zadowoleni z eko-zmian. Dopiero w praktyce przekonamy się, czy będzie to dobry krok ze strony producentów.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


留言功能已關閉。
bottom of page