top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Odzyskujemy usunięte zdjęcia z telefonu

Zaktualizowano: 23 sty 2021

Czy możemy odzyskać przypadkowo usunięte zdjęcia ze smartfona? Co prawda nasze telefony komórkowe w świecie GSM nie posiadają oddzielnego miejsca w pamięci na ostatnio usunięte pliki – typowego Windowsowego kosza, ale istnieje taka możliwość.


Czas odgrywa tu dużą rolę. Pierwszą czynnością, jaką powinniśmy zrobić, to zaprzestanie korzystania ze smartfona. Bo każde działanie mogłoby nadpisać pliki, które chcemy odzyskać.


Obecnie dostępnych jest sporo aplikacji pomagających odzyskać utracone dane z telefonu zarówno dla systemów Android, jak i iOS.

Jednak zanim rozpoczniemy odzyskiwanie za pomocą wybranej aplikacji, warto zajrzeć w kilka miejsc w smartfonach, podobnych do wspomnianego wyżej kosza, z nadzieją, że odłożyły się tam nasze zdjęcia. Takie miejsca to pamięć podręczna różnych aplikacji, miniatury, pliki tymczasowe. Najłatwiejsze do odzyskania są jak najnowsze zdjęcia.

Jeśli nie uda nam się odnaleźć w ten sposób naszych utraconych fotografii, trzeba wybrać odpowiednią aplikację i spróbować odzyskać zagubione pliki z jej pomocą.

Najbardziej znane przykładowe aplikacje do zainstalowania na telefonie to DiskDigger lub DigDeep Image Recovery.


Aplikacje te pozwolą na odzyskanie zdjęć poprzez przeszukanie pamięci podręcznej oraz miniatur. W przypadku posiadania roota, aplikacja DiskDigger będzie w stanie przeszukać każdą ścieżkę w plikach graficznych i filmowych.

Można też skorzystać z programów, które działają na komputerze i połączą się z telefonem za pomocą USB. Programy takie dają zdecydowanie więcej możliwości w zakresie poszukiwania usuniętych zdjęć. Są to np. Android Data Recovery, Recuva, MobiSaver, Easeus, Dr.Fone.

Te programy PC pozwolą odzyskać nie tylko zdjęcia, ale także inne pliki. Ich obsługa nie jest skomplikowana, mają bardzo intuicyjne interfejsy. Dzięki filtrom łatwiej jest przeskanować to, czego dokładnie szukamy. Obsługują wiele platform i systemów mobilnych.

Niektóre z tych programów, np. Dr. Fone działają na obu systemach Android oraz iOS. Z kolei Android Data Recovery, jak sama nazwa wskazuje obsługuje tylko smartfony z Androidem.


Warto skorzystać z więcej niż jednego programu, ponieważ różnią się one działaniem i jeśli nie uda nam się odzyskać plików z pomocą jednego, być może drugi będzie bardziej pomocny.

Niektóre z aplikacji mogą wymagać roota, dla lepszego przeszukiwania pamięci. Root systemu to uprawnienie, do nieograniczonych zmian w smartfonie, dużo większa kontrola nad telefonem. Root jest czymś w rodzaju konta administratora, ale uwaga, tu trzeba posiadać sporą wiedzę, aby nie narobić bałaganu w systemie.

Niektóre aplikacje mogą też być płatne. Trzeba wziąć pod uwagę, że nawet jak uda nam się odnaleźć utracone zdjęcia, mogą one niestety stracić wysoką rozdzielczość.


Z pewnością warto poświęcić swój czas na odszukanie wartościowych dla nas plików.


Jeśli jednak się to nie uda, można jeszcze skorzystać z trzeciej opcji, jaką jest fachowa pomoc specjalisty. Profesjonalne odzyskiwanie utraconych danych w serwisie może być niestety kosztowne i nie gwarantuje w 100 procentach pełnego odzyskania danych. Bądźmy więc ostrożni podczas usuwania plików z naszych smartfonów. Ciesząc się z naszego telefonu komórkowego, funkcjonującego w sieci GSM z distępem do Internetu, korzystajmy z dobrodziejstw dostępnych na rynku, takich jak super akcesoria GSM do telefonów, smartfonów, tabletów. W naszym sklepie GSM hurtowniagsm.com znajdziecie takie akcesoria GSM, jak kable, ładowarki, szkło hartowane, etui do telefonów Samsung, Apple, Huawei, Nokia, Motorola, HTC LG, Sony, Xiaomi i wielu innych, akcesoria takich producentów jak: 3mk, Baseus, Dux Ducis, Goodram, Guess, Hoco, Joyroom, Mercury GOOSPERY, MSVII, MyScreen Protector, NEXERI, REMAX, Rock, SAMSUNG, SONY czy SPIGEN i wielu innych. Warto do nas zaglądać, zapraszamy!

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page