top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Jak zablokować niechciany numer w telefonie

Z pewnością niejednego z nas nękały niechciane telefony od telemarketerów z nieznanych firm z ofertami ich super produktów lub usług. Co zrobić, jeśli nęka nas ktoś swoim dzwonieniem lub po prostu nie jesteśmy zainteresowani otrzymywaniem tego typu ofert i chcemy ograniczyć takie telefony?Niestety nie wystarczy powiedzieć rozmówcy, że nie jesteśmy zainteresowani otrzymywaniem tego typu ofert. Nasz numer pozostanie w bazie takiej firmy i kolejnego dnia znów otrzymamy próbę połączenia telefonicznego z tego numeru. Jeśli wciąż dzwoniący telefon zakłóca nam swobodną egzystencję i nie jesteśmy zainteresowani ofertą, warto taki numer zablokować.

Niektóre telefony mają wbudowaną funkcję wyłapywania niechcianych numerów telefonów i oznaczania ich. Działa to tak, że jeśli dany numer telefonu został wielokrotnie zgłoszony, jako niechciany przez inne osoby, nasz telefon oznaczy taki dzwoniący numer informacją - Podejrzenie spamu itp.


Jeśli zorientowaliśmy się, że dany numer telefonu jest spamem i nie chcemy odbierać takich połączeń, wystarczy wejść w menu edycji - informację o tym numerze na telefonie (na liście ostatnich połączeń) i wybrać ikonkę Blokuj. W zależności od producenta danego smartfona, możemy spotkać się ze sformułowaniem Blokowanie numeru czy Dodaj do zablokowanych.


Zarówno w telefonach z Androidem, jak i iOS - Sklep Play i App Store znajdziemy też szereg aplikacji, które pomogą w blokowaniu niechcianych numerów telefonów, na przykład bardzo popularną aplikacją jest aplikacja Odebrać telefon? Możemy skorzystać z tego typu pomocy w weryfikowaniu niechcianych numerów.


Każdy polski operator telefonii komórkowej daje w tej chwili swoim abonentom możliwość blokowania numerów niechcianych i przenoszenia ich na czarną listę. I tak:


Orange

W celu włączenia blokowania numeru, należy wpisać na klawiaturze: *110*71#.


Play

W celu aktywacji usługi należy wybrać: *111*114*1#, a aby ją wyłączyć należy wybrać: *111*114*2#.


T-Mobile

Należy zalogować się do serwisu Mój T-Mobile, wybrać zakładkę Usługi i następnie Bezpieczeństwo i blokady, wybrać Blokada połączeń z numerów zastrzeżonych i kliknąć zmień.

Plus

W celu uruchomienia blokady należy wejść w aplikację Plus Online. W zakładce Usługi znajdziemy odpowiednią opcję blokującą i w ten sposób możemy zablokować wszystkie niechciane numery.

Nju Mobile

Należy wysłać darmową wiadomość AKT BPA na numer 8087. Dezaktywacja to wysłanie wiadomości REZ BPA.

A gdy zrelaksowani usiądziemy przy naszym smartfonie, możemy łatwo i przyjemnie wybrać super atrakcyjne akcesoria GSM do telefonów dostępne w naszej hurtowniagsm.com. W naszym sklepie internetowym znajdziecie duży wybór etui, pokrowce do telefonów, słuchawki różnego rodzaju, ładowarki, kable, adaptery, głośniki, uchwyty, power banki i mnóstwo innych akcesoriów GSM. Zapraszamy serdecznie po promocyjne ceny!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Os comentários foram desativados.
bottom of page