top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Jak założyć szkło ochronne na ekran Twojego smartfona?

Dziś chyba każdy posiada swojego smartfona. Te telefony jak wiemy charakteryzują się sporym wyświetlaczem, który zmuszeni jesteśmy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, powodowanymi najczęściej przez upadek czy uderzenie, a co w konsekwencji zaowocuje pęknięciem ekranu.


Odpowiedzią producentów akcesoriów do telefonów komórkowych na profesjonalną ochronę smartfonów są różnego rodzaju pokrowce, folie ochronne przyklejane na ekran lub szkła hartowane.Dziś skupimy się na sposobie zakładania szkieł ochronnych na nasz telefon, aby skutecznie go zabezpieczyć. Nie każdy być może wie, jak zrobić to najlepiej.


Oczyszczanie powierzchni


Bardzo ważną czynnością na początek jest przygotowanie telefonu do naklejenia szkła. Zarówno nasze ręce, jak i otoczenie muszą być czyste. Szybę telefonu należy bardzo dokładnie wyczyścić miękką ściereczką, spryskaną preparatem zawierającym alkohol.

W zestawach producenci najczęściej załączają mokrą i suchą ściereczkę do oczyszczenia ekranu przed aplikacją szkła ochronnego. Najpierw przecieramy szybę telefonu na mokro, kolejno należy wysuszyć powierzchnię, używając suchej ściereczki z mikrofibry, która nie zostawia żadnych pyłków.


Bardzo ważne jest, aby pozbyć się z powierzchni ekranu najmniejszych drobinek kurzu, dlatego na koniec warto użyć jeszcze dołączonych często do zestawu samoprzylepnych naklejek lub jeśli ich nie ma, wystarczy użyć zwykłej taśmy klejącej


Instalowanie szkła ochronnego


Kolejną czynnością jest dopasowanie szkła ochronnego do ekranu naszego telefonu. Przymierzamy szkło ,,na sucho'', upewniamy się czy dopasowane są otwory na aparat, głośnik, przycisk home itp.


Zdejmujemy osłonę ze szkła i przykładamy je do ekranu telefonu. Najpierw, jeszcze w powietrzu dopasowujemy je zaczynając od dołu telefonu, później górę i boki i kiedy jesteśmy pewni, że będzie leżało idealnie, powoli upuszczamy je na ekran wyświetlacza.

Uciskamy delikatnie na środek ekranu tak, aby powietrze rozeszło się po całej powierzchni, a szkiełko idealnie do niej przyległo.


Usunięcie bąbelków powietrza


Jeśli po dociśnięciu (zawsze od środka na zewnątrz) pojawiły się bąbelki powietrza, wystarczy użyć karty kredytowej do rozprowadzenia pęcherzyków powietrza na zewnątrz. Po kolei pozbywamy się bąbelków powietrza wypychając je z powierzchni ekranu.I już ;) Mamy nadzieję, że przekonaliście się, iż jest to czynność naprawdę prosta i warto zaopatrzyć się w szkło ochronne dla Waszego smartfona.


Szkło hartowane to nowoczesna forma skutecznego zabezpieczenia wyświetlacza naszego urządzenia. Pamiętajcie, że jego zainstalowanie nie wpływa na czułość dotyku wyświetlacza urządzenia i nie zakłóca widoczności, jak i jego kolorów.


Aby zadbać także o pozostałą część naszego telefonu, warto zainwestować również w etui, które skutecznie ochroni urządzenie przed zarysowaniami czy roztrzaskaniem ;)

21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page