top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Głośnik Bluetooth – jaki wybrać?

Bezprzewodowe głośniki Bluetooth stały się bardzo popularne. Są bardzo wygodnym rozwiązaniem na imprezach, domówkach, na pikniku i wakacjach. Urządzenia te pozwalają nam słuchać muzyki ze smartfona, tabletu czy laptopa praktycznie w każdym miejscu i to bez konieczności dostępu do energii elektrycznej. Głośniki Bluetooth wzmacniają dźwięk i sprawiają, że muzyka przynosi jeszcze więcej frajdy.


Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę wybierając tego typu głośnik?

Brak okablowania oraz wbudowany akumulator jest ogromną zaletą tego typu głośników.

Parametry techniczne będą natomiast najważniejszym czynnikiem podczas wyboru najlepszego głośnika Bluetooth. Im większa moc decybeli, tym głośniej może być odtwarzana muzyka. Niestety głośniki Bluetooth mają najczęściej niewielkie rozmiary, dlatego ich moc jest ograniczona. Z reguły głośniki takie mają moc 10 do 20W. Niektóre dostępne głośniki mają nawet 50W mocy, ale będą to już dużo większe urządzenia. Podczas zakupu głośnika powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry RMS – Root Mean Square, które oznaczają moc skuteczną.

Konstrukcja głośnika jest równie istotnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Istnieją głośniki z wbudowanymi dwoma lub trzema głośnikami. Z zasady większa liczba głośników w danym głośniku Bluetooth powinna sprawić, że jakość dźwięku będzie lepsza. Dla tych z kolei, dla których ważny jest dźwięk basowy fajnym rozwiązaniem będzie głośnik z wbudowanym subwooferem – głośnikiem niskotonowym. Z pewnością warto posłuchać i zwrócić uwagę na wydobywający się dźwięk i wybrać ten, który podoba nam się najbardziej.

Zasięg większości modeli głośników Bluetooth to co najmniej 10 metrów, a niektóre z nich mają również wejście typu jack, dzięki czemu możemy je podłączyć za pomocą kabla do wybranego urządzenia audio. Z pewnością, chcąc korzystać z głośnika w plenerze powinniśmy zwrócić uwagę na skuteczność czy efektywność, która polega na sprawdzeniu poziomu dźwięku mierzonego w określonej odległości od głośnika. Im większa skuteczność, tym urządzenie będzie bardziej energooszczędne. Przykładowa dobra skuteczność dla głośnika Bluetooth to 80-90 dB.

Jednocześnie ważnym parametrem będzie czas pracy naładowanego głośnika i rodzaj zasilania. Producenci często oferują kilka opcji zasilania – akumulatorowe, przez zasilacz, albo kabel USB. Te z akumulatorem to dodatkowe udogodnienie. Dobre głośniki Bluetooth wytrzymują od 7-10 godzin do nawet kilkunastu godzin ciągłego grania.

Czystość dźwięku THD to kolejna ważna rzecz przy wyborze dobrego głośnika Bluetooth – tzw poziom zniekształceń, który podawny jest w procentach. Nie musimy się na tym znać, ale warto wiedzieć, że im niższa wartość procentowa, tym lepszy dźwięk.


Na co jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością warto zainteresować się intuicyjnością obsługi. Prosta obsługa, wygodne przyciski i ich niewielka liczba - power on/off, volume up and down, łatwy wybór i zmiana trybu odtwarzanych utworów oraz szybkie i bezproblemowe sparowanie na dzień dobry, to równie istotne cechy, na które zwracamy uwagę przy wyborze najlepszego głośnika Bluetooth.

Spory wybór głośników Bluetooth od najbardziej znanych producentów akcesoriów GSM znajdziecie pod tym linkiem https://bit.ly/3tVGIhq . W naszym sklepie internetowym hurtowniagsm.com dostaniecie także najróżniejsze akcesoria do telefonów komórkowych. Zajrzyjcie do nas nie tylko po głośniki bezprzewodowe, ale także kable, kabelki, ładowarki sieciowe, bezprzewodowe, ładowarki samochodowe, uchwyty rowerowe i samochodowe do telefonów, etui ochronne najróżniejszych producentów GSM – elastyczne, skórzane, plastikowe, aluminiowe, dodatkowo wzmacniane, etui żelowe, silikonowe, przezroczyste, wzorzyste, etui armor, etui wallet, etui z pierścieniem, folie i szkła ochronne, słuchawki douszne, nauszne, bezprzewodowe, przewodowe, ładowarki, power banki, baterie, nośniki pamięci, transmitery, adaptery i mnóstwo innych akcesoriów GSM do telefonów komórkowych. Zapraszamy Was serdecznie.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page