top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Dlaczego smartfony są coraz większe?

Pierwsze telefony komórkowe były ogromne. Najpierw w formie walizeczki, później były duże i ciężkie telefony z antenką - tzw. cegły. Stopniowo w świecie GSM telefony komórkowe malały, producenci dbali o to, abyśmy mogli włożyć telefon w kieszeń i nie przejmować się jego wielkością i wagą.


Z czasem, dbano także o ich odchudzenie i zmniejszenie przycisków, aż od momentu pojawienia się smartfonów. Te charakteryzują się dotykowym wyświetlaczem, który wymusił na producentach nie tylko tych największych Apple i Samsunga, ale też HTC. Huawei, Motoroli czy Nokii - jego powiększanie dla łatwiejszej obsługi. Dodatkowo smartfony rozpoczęły erę wysokiej jakości aparatów fotograficznych, co też wymuszało na producentach dbałość o duży ekran.

Smartfony z roku na rok były powiększane. Według GfK tylko w 2019 roku, przed pandemią, smartfony z dużymi ekranami od 6 cali wzwyż cieszyły się dużo większym powodzeniem w porównaniu do 2018 roku – ich sprzedaż na świecie wzrosła z 24% do aż 70%.


Dlaczego jest popyt na duże smartfony?

Przecież nie schowamy takiego dużego smartfona łatwo w kieszeni. Coś za coś. Po pierwsze lubimy duże wyświetlacze w naszych smartfonach z powodu treści udostępnianych na popularnych od kilku lat platformach VOD. Tak łatwa dostępność filmów i seriali, i możliwość ich oglądania na smartfonie daje duże możliwości. Ta forma relaksu przy pomocy smartfonów jest bardzo popularna wśród Azjatów, dlatego Netflix na przykład zdecydował się utworzyć nową opcję abonamentową, która obejmuje wyłącznie urządzenia mobilne.


Na dużym ekranie telefonu dużo wygodniej przegląda się również Internet – portale informacyjne, maile, social media. Postęp w dziedzinie procesorów i coraz większa pamięć RAM w smartfonach sprawiły, że telefon dziś nie służy już tylko do rozmów i wysyłania SMS-ów, ale chętnie jest wykorzystywany jako narzędzie pracy.


Duży wyświetlacz smartfona z pomocą odpowiednich aplikacji bez przeszkód umożliwi montowanie materiałów wideo, a także korzystanie naraz z dwóch aplikacji w ramach współdzielonego pulpitu.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie dużego ekranu na smartfonie jest możliwość grania w coraz bardziej zaawansowane gry, dziś nawet takie, które niedawno były dostępne jedynie na komputerze.

Podsumowując - duże jest fajne. Moda na coraz większe smartfony wynika również z faktu, że wydaje nam się, iż skoro trend na coraz większe telefony umacnia się, oznacza to, że są one po prostu modne i popularne. Trzeba je więc mieć ;)

Nie zapominajcie, że w naszym sklepie internetowym hurtowniaGSM.com znajdziecie ogromny wybór akcesoriów GSM do większych i mniejszych smartfonów. U nas dostaniecie szeroki wybór najlepszych pokrowców i etui oraz szkieł hartowanych do ochrony ekranów, boków i plecków smartfonów oraz najnowocześniejsze słuchawki, głośniki Bluetooth, kable, ładowarki, adaptery, nośniki pamięci, uchwyty samochodowe i rowerowe, opaski, smartwatche i wiele innych akcesoriów GSM. Zaglądajcie do nas koniecznie! Zapraszamy ;)

177 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page