top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Czy wiecie, że...

Zaktualizowano: 15 lip 2021

Ciągły postęp technologiczny przyczynia się do większego zapotrzebowania konsumentów. Każdy z nas chciałby mieć coraz lepszy telefon, laptop, komputer, smartwatch, tablet, zegarek, aparat i tak dalej. Dlatego producenci GSM ulepszają swoje produkty każdego roku.


Poczta głosowa


Dziś mamy dla Was kilka ciekawostek o postępującej technologii GSM. Czy wiecie, że zanim pojawiły się telefony komórkowe, korzystaliśmy z poczty tradycyjnej, aby wysłać list, telegram lub skorzystać z telefonu? Jasne, że wiecie, ale czy wiecie kiedy pojawiła się poczta głosowa?


Pocztę głosową wynalazł inżynier Scott A. Jones i wdrożył tę technologię w swojej firmie Boston Technology. W 1986 roku sprzedał pocztę głosową firmie Comverse za kwotę 849 milionów dolarów. Z pomysłu Jonesa skorzystali wówczas wszyscy wielcy producenci telefonów komórkowych i jak wiadomo z poczty głosowej korzystamy do dziś.


Telefobia


Opisywaliśmy wcześniej różne fobie telefoniczne, np. nomofobię czy smombie. Dziś opowiemy o innej, popularnej fobii związanej z telefonem. Jest to telefobia, czyli lęk przed prowadzeniem rozmowy telefonicznej i lęk przed otrzymaniem złych wiadomości. Chorzy cierpiący na telefobię boją się niekomfortowej ciszy lub jąkania się oraz o to, jak wypadną podczas rozmowy telefoniecznej.


Ringxiety


Ringxiety to zaburzenie psychiczne, które nacechowane jest tym, że osoby dotknięte tą przypadłością często czują wibracje telefonu albo słyszą jego dzwonek, podczas gdy tak naprawdę nikt do nich nie dzwoni ani nie pisze.


A teraz coś przyjemniejszego.


Czy wiecie, że...


W Finlandii jedną z dyscyplin sportowych jest rzut telefonem komórkowym ;)


A czy wiecie, że przeciętny człowiek odblokowuje swój telefon średnio 110 razy?


W Wielkiej Brytanii z kolei odnotowano, że każdego roku do toalet wpada ponad 100 tysięcy telefonów.


Telefony, smartfony i tablety czy i-pady zastępują nam dziś odtwarzacze MP3, aparaty fotograficzne czy netbooki. Korzystamy z ich super możliwości i będziemy korzystać jeszcze bardziej. Dlatego w naszej hurtowniagsm.com znajdziecie mnóstwo akcesoriów GSM dla Waszych telefonów – słuchawki, baterie, ładowarki, power banki, etui, pokrowce, szkła hartowane, głośniki, uchwyty, kable i kabelki i wiele wiele innych akcesoriów do telefonów komórkowych, zapraszamy!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page