top of page
Szukaj
  • HurtowniaGSM

Czy wiecie, że...

Dla interesujących się światem GSM i technologią teleinformatyczną mamy kilka ciekawostek, które z pewnością przykują Waszą uwagę.


Na początek polecamy nasze wcześniejsze wpisy, gdzie pisaliśmy nie tylko o pierwszych telefonach komórkowych, o ich historii i rozwoju, ale także poruszaliśmy tematykę nomofobii czy smombie. Zajrzyjcie koniecznie, warto.

A dziś – czy wiecie, że Japończycy bardzo często korzystają ze swoich smartfonów... pod prysznicem? Dlatego aż 90% smartfonów na rynku japońskim musi być wodoodpornych.

Nie wiemy czy to nie jest niebezpieczne, ale w ostatnich czasach pojawiło się nowe określenie osób, które są uzależnione od smartfonów. Nazwano je Smartphone zombie, czyli Smombie. Pisaliśmy o tym tutaj: https://bit.ly/2RC7ezg.

A czy zwróciliście uwagę, że w wiadomości tekstowej można przesłać maksymalnie 160 znaków? Dlaczego? Otóż twórca SMS-ów Friedhelm Hillebrand przeliczył średnio ile znaków zawierają kartki pocztowe i wiadomości wysyłane faxem. Hillebrand potwierdził, że nie wykorzystuje się zwykle w takich wiadomościach więcej niż 150 znaków.


A czy wiecie, że w 2008 r. prognozowano, że system operacyjny Android umrze śmiercią naturalną, jednak już w 2015 roku Android zdobył aż 82,8% udziału w rynku i zaskoczył wszystkich, zostawiając daleko w tyle iOS`a.

Warto tu wspomnieć o kolejnym nowym pojęciu, jakim jest Nomophobia. Jestto irracjonalny strach przed brakiem sygnału z telefonu komórkowego lub niemożnością skontaktowania się za pomocą telefonu komórkowego. Pisaliśmy o tym tu: https://bit.ly/34kx657


Czy wiecie czym są tekstonimy? Są to słownikowe wpadki. Pewnie nie raz spiesząc się wysłaliście wiadomość tekstową, którą zmodyfikował nam popularny słownik T9.

A w naszej hurtowniagsm.com znajdziecie ciekawostki w postaci pokrowców i etui do telefonów komórkowych, słuchawek do smartfonów nausznych i dousznych najróżniejszych producentów i w najróżniejszych kolorach, baterii, kabli, ładowarek, uchwytów samochodowych i rowerowych, saszetek sportowych na telefon i inne drobiazgi, najróżniejszych głośników, power banków, transmiterów i wielu innych akcesoriów GSM. Sprawdźcie koniecznie naszą bogatą ofertę.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page